Zestawy prezentowe
Nasze sklepy stacjonarne:
16.12.2017

3M G3000 kask ochronny dla przemysłu

Spis treści

  1. 3M G3000 kask ochronny dla przemysłu
  2. Więźba hełmu 3M G3000
  3. Podsumowanie

3M G3000 kask ochronny dla przemysłu

Dziś do testów bierzemy kask ochronny marki 3M znany wielu osobom jako kask z czerwoną kropką. Model Solaris G3000 to wentylowany hełm ochronny z czteropunktową więźbą nagłowną. Kask otrzymujemy w folii, w której znajduje się skorupa hełmu oraz więźba. Podczas zakupu możemy wybrać dwie wersje regulacji: paskową (G2C) oraz śrubową (G2N). Jako, że w balticbhp.pl dostępne są obie wersje, przyjrzymy się im po kolei.

Hełm robi wrażenie solidnie wykonanego, lita skorupa wykonana na wysoki połysk i zaokrąglona, co zmniejsza ryzyko zahaczenia hełmem o gałęzie, wystające przedmioty. Z przodu standardowy daszek, który osłania od słońca i zapobiega ściekaniu wody do oczu użytkownika. Więźba nie jest fabrycznie przypięta, sposób jej zamocowania do skorupy kasku jest dość mało intuicyjny i może przyprawić trudności. Mocowania więźby są 4 i należy je wcisnąć w gniazda w wewnętrznej części hełmu a następnie solidnie naciągnąć tekstylne taśmy. Więźbę możemy obrócić i nosić hełm z daszkiem z tyłu.

Hełm możecie oczywiście kupić w naszym sklepie:

Hełm 3M G3000

W skorupie hełmu wykonano otwory wentylacyjne. Skorupa hełmu wykonana z ultra wytrzymałego materiału ABS. Na tylnej części skorupy umieszczony został czerwony sensor promieni UV – Sensor Uvicator™. Czujnik ten, wystawiony na działanie promieni UV zmienia kolor i automatycznie wskazuje kiedy hełm należy przeznaczyć do zniszczenia. Ułatwia to kontrolę stanu zużycia hełmów. Badania firmy 3M nad materiałami z których wykonuje się hełmy wykazały, że mają one zróżnicowaną odporność na działanie promieni UV, które mogą znacząco zmniejszyć wytrzymałość hełmu.

W skorupie hełmu zostały wykonane otwory montażowe na dodatkowe akcesoria: pasek podbródkowy oraz okulary zintegrowane. Jeśli chodzi o paski to mamy do wyboru dwie wersje: pasek dwupunktowy oraz trzypunktowy (3M nie produkuje pasków 4 punktowych). Zależnie od wersji paska, jest on mocowany do hełmu w 2 lub w trzech punktach. Jeśli chodzi o gniazda do montażu nauszników ochronnych to są to standardowe gniazda 30 mm. Do kasku z łatwością zamontujemy ochronniki słuchu z serii Optime. Dodatkowe akcesoria mocować możemy bezpośrednio nauszników ochronnych. Możemy również dokupić adaptery 3M P3EV i zamontować np. osłonę twarzy poliwęglanową 3M V2C.

Jeśli chodzi o okulary zintegrowane, to mocowane są bezpośrednio do więźby hełmu. Największą ich zaletą jest możliwość schowania okularów pod skorupę kasku. Okulary dostępne są z trzema rodzajami soczewek: bezbarwną, żółtą oraz szarą.

Na wewnętrznej części skorupy (na daszku) umieszczona została data produkcji. Pamiętajmy, że każdy hełm ma ograniczony czas użytkowania. W instrukcji firma 3M zaleca wymianę skorupy kasku w ciągu 2-5 lat w zależności od intensywności użytkowania. Zgodnie z instrukcją użytkowania hełm należy wymienić w przypadku uszkodzenia mechanicznego lub narażenia na czynniki chemiczne.

Jak wspomnieliśmy wyżej, hełm wyposażono w czujnik promieni UV, który zabiela się w miarę ekspozycji na promienie UV. Czujnika absolutnie nie należy zaklejać lub zakrywać, a skorupa i czujnik powinny być w jednakowym stopniu wystawione na działanie promieni UV.

Więźba hełmu 3M G3000

Więźba hełmu została wykonana z elementów plastikowych oraz tekstylnych taśm podtrzymujących. W odróżnieniu od tanich kasków, tekstylna więźba nie odparza skóry głowy i nie uwiera. Łatwiej dopasowuje się do kształtu głowy. Firma 3M oferuje dwa rodzaje więźb do hełmów G3000 – z regulacją paskową oraz z płynną regulacją za pomocą śruby. Więźba śrubowa jest wygodniejsza ponieważ pozwala lepiej dopasować obwód kasku do naszych potrzeb.

Ważnym elementem hełmu jest również opaska przeciwpotna, która pochłania wilgoć, zapobiega ściekaniu kropli potu do oczu użytkownika. W podstawowej wersji hełmu, napotnik wykonany jest z plastiku.

Hełm w zależności od rodzaju więźby występuje pod numerami katalogowymi: G3000CUV (regulacja paskiem) oraz G3000NUV (regulacja śrubą).

Kask 3M G3000 został certyfikowany w zakresie normy EN 397:2012 dla hełmów ochronnych.

Więźby do hełmu 3M G3000 dostępne tutaj:

Regulacja śrubą

Regulacja paskiem

Podsumowanie

Kask 3M G3000 to solidny kask ochronny, który w zamian za nieco wyższą cenę odwdzięczy Ci się wygodą użytkowania i trwałością. Istotne, że zakup hełmu G3000 pozwala Ci na zbudowanie systemu ochronnego złożonego z wielu elementów: okulary zintegrowane, nauszniki, ochrony twarzy. Dodatkowo możliwa jest wymiana części która jest najbardziej narażona na uszkodzenia tj. więźby. Fajnym dodatkiem do kasku jest Sensor Uvicator™ który wskazuje kiedy hełm należy zutylizować. Podsumowując, kask G3000 jest produktem godnym polecenia. Z pewnością zalecamy zakup takiego produktu zamiast tanich kasków ochronnych za kilkanaście złotych.

Pokaż swój roboczy styl z Balticbhp.pl

Prześlij nam swoje zdjęcie w profesjonalnej odzieży roboczej!

X