Zestawy prezentowe
Nasze sklepy stacjonarne:
02.03.2020

Jeans w odzieży roboczej

Jeans to materiał, który podbił serca (chyba) wszystkich z nas. A co gdyby wykorzystać go w wraz z najlepszymi materiałami dedykowanymi odzieży roboczej?

Spis treści

  1. Trochę historii
  2. Jeans dzisiaj

Trochę historii

Pierwsze informacje o spodniach jeansowych możemy odnaleźć już w XVII wieku. We włoskiej Genui i francuskim de Nimes po raz pierwszy stworzono ten materiał. Ten historyczny dorobek ma swoje odbicie także w języku angielskim – nowy twór nazywano “materiałem z de Nimes”, od którego to sformułowania powstało słowo denim, czyli alternatywna nazwa dżinsu. Jednak prawdziwą karierę ten materiał zrobił za oceanem. Za czasów amerykańskiej gorączki złota, robotnicy potrzebowali odporne na rozerwania i przetarcia spodnie do pracy (ciekawe jak zareagowaliby, gdyby ktoś im powiedział, że za 100 lat ktoś wymyśli cordurę i stretch :D). I tu do gry wszedł amerykański biznesmen niemieckiego pochodzenia, Levi Strauss (nie mylić z pewnym innym wizjonerem odzieży roboczej o tym nazwisku ;)). Wraz ze wspólnikiem opatentowali model spodni wykonanych z materiału denim, dodatkowo wzmocniony mocnymi szwami czy metalowymi napami. Aż się nie chce wierzyć, że do dziś działamy na bazie tych samych rozwiązań, prawda? Z biegiem lat, między innymi dzięki westernom, czy popkulturze jeans przeniknął do naszego życia codziennego, stając się nieodłącznym elementem prawie każdej garderoby. 

Jeans dzisiaj

Jak widać, denim ma silną, roboczą przeszłość! Dlaczego więc z niego rezygnować dzisiaj? Najlepsi producenci odzieży roboczej wciąż chętnie korzystają z denimu przy projektowaniu i szyciu ubrań do pracy. Tego typu produkty zapewniają komfort w pracy a i przy okazji świetnie wyglądają. Czasem nawet można je odebrać jako spodnie na co dzień, a nie przeznaczone ciężkiej pracy! 

Na które modele warto więc zwrócić uwagę? Spójrzmy chociażby na dwie propozycje od marki Dassy Professional Workwear. Ta belgijska firma oferuje nam spodnie Osaka oraz Melbourne. Praktyczne i modne wykonanie to podstawowe cechy tych produktów. Oba modele zostały uszyte w kroju slim fit, dlatego też nie trzeba się martwić o staromodnie wyglądające szerokie nogawki. Wielką zaletą tych spodni jest oczywiście czterokierunkowy stretch. Jego świetne właściwości opisywaliśmy już nie raz, więc tylko przypomnimy, że dzięki temu materiałowi to spodnie dostosowują się do ciebie, a nie odwrotnie. Model Melbourne jest także dodatkowo wzmocniony antyprzetarciową Cordurą na kolanach oraz wyposażony w dodatkowe kieszenie.

Sprawdź spodnie Dassy Osaka oraz Dassy Melbourne a także inne produkty z jeansowej kolekcji na balticbhp.pl – kliknij tutaj:  bit.ly/2vmEyz9

Pokaż swój roboczy styl z Balticbhp.pl

Prześlij nam swoje zdjęcie w profesjonalnej odzieży roboczej!

X