Zestawy prezentowe
Nasze sklepy stacjonarne:

Filtry i pochłaniacze

Produktów: 156
Producent
Klasa ochrony
Zakres cenowy
Sortuj według

Chronimy Twoje płuca 

szukasz filtrów gazowych lub przeciwpyłowych? Doskonale trafiłeś. Najlepsze produkty z zakresu ochrony dróg oddechowych od czołowych dostawców: 3M, Sundstrom oraz wiele innych dostępne na balticbhp.pl. Chętnie pomagamy dobrać filtry i maski do rodzaju wykonywanej przez Ciebie pracy. Potrzebujesz takiej porady? Nie wiesz jak chronić się przed niebezpiecznymi substancjami? U nas otrzymasz odpowiedź.

Sprawdź ofertę filtrów lub przeczytaj nasz poradnik i zapewnij sobie bezpieczne i komfortowe warunki pracy.

W jaki sposób się chronić pyłami? Wybierz filtry!

W sklepie bhp Baltic Enteprise, znajduje się szeroki wybór filtrów przeciwpyłowych różnych producentów i różnych klas ochrony przeciwpyłowej. Zasada działania filtra przeciwpyowego opiera się na odpowiednio dobranej włókninie filtrującej, która zatrzymuje cząstki stałe na powierzchni filtra przeciwpyłowego. Zaawansowane technologicznie włókniny filtrujące są ponadto poddawane jonizacji co wspomaga przyciąganie cząsteczek do włókniny filtrującej. Filtry przeciwpyłowe przeznaczone są do ochrony układu oddechowego przeciw drobnym cząstkom stałym, tzw. aerozolom cząstek stałych, ochrony przed pyłem, dymem i mgłą. Filtry przeciwpyłowe stosowane są łącznie z maskami lub półmaskami wielokrotnego użytku. Zależnie od zagrożeń w środowisku pracy, należy dobrać filtr o odpowiedniej klasie ochrony: filtr P1, filtr P2 lub filtr P3. Zawsze należy sprawdzić oferowany poziom ochrony przed NDS substancji. W naszej hurtowni bhp znaleźć można filtry oferujące pełny zakres ochrony przeciwpyłowej. Filtry przeciwpyłowe mogą być opatrzone literą „R” (reusable), co oznacza, że są to filtry wielokrotnego użytku. Filtry przeciwpyłowe można w łatwy sposób łączyć z pochłaniaczami gazów przy użyciu odpowiednich pokryw filtra. Należy pamiętać, że stosowanie filtra przeciwpyłowego przedłuża żywotność pochłaniacza, z uwagi na filtrowanie cząstek stałych oraz utrzymanie niskich oporów oddechowych na pochłaniaczu. W sklepie bhp Baltic Enteprise dostępne są doskonałej jakości filtry: 3M, Sundstrom, Drager. Produkty dostępne w naszej hurtowni bhp zapewniają komfort i wygodę użytkowania. W razie wątpliwości chętnie pomożemy w dobraniu odpowiedniego filtra. Przed zakupem filtra przeciwpyłowego:

• sprawdź zagrożenia występujące w środowisku pracy oraz ich natężenie;

• sprawdź czy nie zachodzi konieczność stosowania systemów nawiewowych lub sprężonego powietrza;

• upewnij się, że wybrany filtr pasuje do Twojej półmaski;

• upewnij się, że filtr może być bezpośrednio podłączony do złącza półmaski, lub dodatkowo zamów podstawę filtra lub pokrywę filtra jeśli chcesz stosować ochronę przeciwpyłową i przeciwgazową dróg oddechowych;

W jaki sposób się chronić przed gazami i oparami? Wybierz pochłaniacz gazów!

W hurtowni bhp Baltic Enterprise mamy szeroką ofertę pochłaniaczy gazów oraz filtrów węglowych. W tym dziale naszego sklepu bhp dostępne są doskonałe pochłaniacze 3M oraz pochłaniacze Sundstrom, a także filtry węglowe innych producentów. Zasada działania filtrów węglowych 3M, Sundstrom, opiera się na efekcie pochłaniania gazów i par przez aktywny węgiel znajdujący się w obudowie pochłaniacza. Nasza oferta obejmuje podstawowe modele pochłaniaczy A1, które chronią przed gazami i parami organicznymi. W Baltic bhp dostępne są również zaawansowane modele pochłaniaczy chroniących przed szerokim spektrum gazów organicznych, nieorganicznych, gazów kwaśnych i oparami amoniaku. W naszej hurtowni Baltic w Nowej Soli, znajdują się również specjalne modele filtrów węglowych i pochłaniaczy, które chronią wyłącznie przed wyselekcjonowanymi gazami np. pochłaniacze AX do ochrony przed amoniakiem i pochodnymi. Wszystkie oferowane przez nas pochłaniacze, zamknięte są w szczelnych hermetycznych opakowaniach, co zapewnia ich trwałość podczas magazynowania. Nasz oferta obejmuje cały katalog pochłaniaczy, od symbolu A1, przez ABE1, ABEK1, A2, K1, AX.

Pokaż swój roboczy styl z Balticbhp.pl

Prześlij nam swoje zdjęcie w profesjonalnej odzieży roboczej!