Zestawy prezentowe
Nasze sklepy stacjonarne:
30.01.2020

Ochrona kolan w codziennej pracy

Praca, w której ubieramy profesjonalną odzież roboczą wymaga, by każdy element stroju nie krępował ruchów. To samo tyczy się akcesoriów. Z drugiej strony nie bez znaczenia jest dbanie o zdrowie. Jak zatem zadbać o kolana?

Spis treści

  1. Dlaczego jest to takie ważne?
  2. Jakie się chronić?
  3. A może akcesoria?

Dlaczego jest to takie ważne?

Branże takie jak glazurnictwo czy brukarstwo nieustannie wymagają kucania czy klęczenia. Przy wydłużonym czasie pracy jest to ogromne obciążenie dla kolan, które mogą po jakimś czasie najzwyczajniej odmówić posłuszeństwa. Staw kolanowy to niezwykle złożona anatomicznie struktura którą łatwo uszkodzić, szczególnie podczas wykonywania prac wykończeniowych, gdy staw jest wyjątkowo narażony. Wystarczy tylko nadwyrężenie więzadła krzyżowego czy przesunięta rzepka aby zgotować sobie niesamowity ból na długi czas. Leczenie i diagnostyka schorzeń kolana nie należy też do najszybszych i do najprzyjemniejszych. Rehabilitacja bywa długa i bolesna. Wszystko to może nas wyłączyć z pracy na długie tygodnie a nawet przykuć do łóżka. Czasem różnorakie schorzenia mogą pojawiać się dopiero po latach ciężkiej i wymagającej pracy. Warto więc zawczasu pomyśleć o zdrowiu a przy okazji zadbać o komfort.

Jakie się chronić?

Nakolanniki to pierwszy produkt, który przychodzi nam na myśl przy ochronie kolan. Są wykonywane z przeróżnych materiałów – polipropylenu, gumy, pianki, nylonu, polietylenu. Do wyboru do koloru. Ceny najprostszych produktów zaczynają się już od kilkunastu złotych – zapewniają one podstawową ochronę. Producenci profesjonalnej odzieży roboczej często dostosowują swoje nakolanniki do produkowanych przez siebie spodni. Posiadają one dedykowane im kieszenie. Przykładowo – kupujesz spodnie od Dassy Professional Workwear – idealne do nich będą nakolanniki Dassy Cratos. Kupując taki zestaw masz pewność, że nie trzeba będzie ich wciskać na siłę (przy okazji ryzykując rozerwanie spodni), oraz, że nie będą się przemieszczać w spodniach podczas pracy. Tego typu wyroby będą odpowiednie do prac, gdzie nie klęczymy cały czas – robimy to sporadycznie, co jakiś czas. Gdy jednak potrzeba zaawansowanej ochrony, czas przejść na wyższą półkę. Należy się rozejrzeć za nakolannikami z solidnego tworzywa – najlepiej znaleźć takie, które pracują razem z tobą – ty wykonujesz swoje, a one bezustannie cię chronią. Tego typu produkty gwarantują też ochronę dodatkową – np. ochronę piszczeli, czy ułatwianie podnoszenie goleni z ziemi. Są mocne z zewnątrz i miękkie w środku. Kto by pomyślał, że najlepsze będą miały te same właściwości, co idealne frytki? 😉

A może akcesoria?

Tak, nawet nakolanniki można ulepszyć! Jeśli szczególnie dbasz o swoją pracę, rozejrzyj się za praktycznymi dodatkami. Jednymi z nich są nakładki, które uniemożliwiają zarysowanie podłoża podczas pracy. Dobra gratka dla parkieciarzy! Możesz też zwrócić uwagę na stabilizatory kompatybilne z twoimi nakolannikami – odciążą twoją stopę, zwiększą stabilność i pomogą lepiej utrzymywać równowagę, by nogi nie rozjeżdżały się na wszystkie strony. Komfort w końcu zawsze w cenie!

Sprawdź ofertę nakolanników i akcesoriów na www.balticbhp.pl.

Pokaż swój roboczy styl z Balticbhp.pl

Prześlij nam swoje zdjęcie w profesjonalnej odzieży roboczej!

X