Zestawy prezentowe
Nasze sklepy stacjonarne:
20.02.2020

Snickers Workwear – jak to się wszystko zaczęło?

Snickers Workwear to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek premium na rynku odzieży do pracy. Co stoi jednak za sukcesem tej firmy i dlaczego tak chętnie kupujemy jej produkty?

Spis treści

  1. Ze złości można też tworzyć!
  2. Wielka marka dzisiaj

Ze złości można też tworzyć!

Historia tej marki sięga roku 1975 i ma swój początek w Szwecji. Żył i pracował tam jako elektryk niejaki Matti Viio, szwed fińskiego pochodzenia. W tym okresie we wszystkich dziedzinach życia rozwój technologii dawał się we znaki. Matii obserwował, że ludzie pracują innymi metodami czy innymi narzędziami. Jednak nie pasowała mu jedna rzecz, w której nowoczesne podejście do tematu po prostu nie istniało – była to koncepcja odzieży roboczej.

Ubrania robocze i ochronne, choć spełniały podstawowe warunki, w tamtych czasach po prostu męczyły. Niepraktyczność i brak komfortu to była norma. Rzeczywistość, która wyraźnie przeszkadzała skromnemu elektrykowi. Postanowił więc działać na własną rękę.

Matti zaczął poszukiwać dobrych i trafionych rozwiązań. Znając swoje specyficzne potrzeby wpadł na kilka praktycznych rozwiązań które ułatwiały mu pracę. Niestety, jego wizja nie zyskała uznania w oczach producentów ubrań. Dlaczego? W dużej mierze z powodów kompletnie niebiznesowych. Grupa społeczna pracowników fizycznych i robotników nie miała dużego szacunku wśród innych, dlatego więc nie dbano o ich potrzeby. Któregoś dnia cierpliwość Mattiego po prostu się wyczerpała. Jak przyznał później w jednym z wywiadów – “Któregoś dnia wróciłem z pracy i po prostu zaprojektowałem swoje własne ubranie do pracy. To była moja forma protestu wobec branży producentów. Chciałem im pokazać że zwykła siła robocza ma swój honor a przede wszystkim zna swoje potrzeby w pracy. Tak jak każda inna grupa społeczna chcieliśmy szacunku”

I właśnie tak narodził się Snickers Workwear. 

Wielka marka dzisiaj

Nazwa dzisiejszego bohatera pochodzi od szwedzkiego słowa snickare, oznaczającego “stolarza”. Matti Viio rewolucję zaczął od drobnych innowacji – kamizelki narzędziowej czy worków kieszeniowych (które znamy do dzisiaj). Szlakiem Mattiego firma podąża do dzisiaj zapewniając nam nowoczesne technologie zamknięte w profesjonalnym, choć jednocześnie prostym i trwałym skandynawskim designie. Kolejne korzyści przyszły po połączeniu się z marką Hultafors – topowym producentem narzędzi do pracy. Obecnie, Snickers Workwear to jeden z liderów rynku, którego produkty można otrzymać w 24 krajach na całym świecie. 

Sprawdź naszą ofertę tej marki tutaj: https://balticbhp.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/snickers-odziez-robocza-odziez-robocza/

Pokaż swój roboczy styl z Balticbhp.pl

Prześlij nam swoje zdjęcie w profesjonalnej odzieży roboczej!

X