Zestawy prezentowe
Nasze sklepy stacjonarne:
03.12.2019

Stretch – dlaczego warto?

Stretch to materiał, który od jakiegoś czasu szturmem podbija rynek odzieży roboczej. Czym jest? Co stoi za jego sukcesem? Dlaczego warto przemyśleć zakup produktów zawierających materiały stretchowe?

 

 

 

Spis treści

  1. Czym właściwie jest stretch?
  2. Dlaczego stretch jest taki użyteczny?
  3. Dlaczego warto zainteresować się odzieżą zawierającą stretch?

Czym właściwie jest stretch?

Stretch to nic innego jak rodzaj tkanin. Jego początki sięgają lat osiemdziesiątych, kiedy szukano nowych rozwiązań na rynku odzieżowym. Jego główna cecha jest zawarta już w nazwie – ten materiał jest po prostu rozciągliwy. Najczęściej do jego produkcji stosuje się swoistą mieszaninę różnorodnych tkanin posiadające właściwości elastyczne – takich jak choćby poliamid czy elastan – i łączy w jedną całość. W zależności od ostatecznego zastosowania oraz użytych tkanin, stretch może mieć różną strukturę. Może być dwukierunkowy (rozciąga się w jednej płaszczyźnie) bądź czterokierunkowy (będzie rozciągliwy na długość, szerokość a także na ukos). 

Dlaczego stretch jest taki użyteczny?

Praktyczność stretchu wydaje się być oczywista – jego właściwości są wręcz nieocenione przy tworzeniu odzieży specjalistycznej – chętnie korzystają z niego chociażby producenci odzieży dla sportowców (przy najbliższej transmisji skoków narciarskich, oprócz rywalizacji sportowców, zwróć uwagę na ich mocno przylegające do ciała stroje – prawie w całości są one stworzone z tkanin typu stretch). Ten materiał zyskał swoich wielbicieli na jeszcze jednym rynku – odzieży do pracy. Znane marki premium nie od dziś stosują go do swoich produktów. Ubrania zawierające stretch charakteryzują się wyjątkową rozciągliwością i dopasowaniem do ciała – spodnie bez niego właściwie wypadają z rywalizacji. Poruszanie się w nich dodaje komfortu – nie uwierają, nie przeszkadzają, nie wymagają dopasowywania wszystkich czynności do nich. Dlaczego? Bo to one dostosowują się do użytkownika. 

Dlaczego warto zainteresować się odzieżą zawierającą stretch?

Ubranie ze stretchem warto potraktować jak inwestycję – włożenie środków w komfort i wygodę na długi okres. Przy wielogodzinnej, ciężkiej pracy nie ma nieistotnych detali – każda drobnostka robi dużą różnicę. Wybór odzieży ze stretchem gwarantuje, że chociażby przy kucaniu czy klęczeniu spodnie nie będą powodować dodatkowego dyskomfortu. Przy kolejnych zakupach spowodowanych zużyciem lub zniszczeniem poprzednich rzeczy zwróć uwagę, czy nowy model ma stretch. Wygoda przy użytkowaniu może być większa niż ci się wydaje.

Pokaż swój roboczy styl z Balticbhp.pl

Prześlij nam swoje zdjęcie w profesjonalnej odzieży roboczej!

X