Zestawy prezentowe
Nasze sklepy stacjonarne:
31.07.2018

Uważaj na Słońce razem z BalticBHP

Spis treści

  1. Pracujesz na dworze? Uważaj na głowę!
  2. Nie każdy nosi kask ochronny!
  3. Chrońmy swoje oczy!
  4. Koszulki polo pomagają chronić przed przegrzaniem!

Pracujesz na dworze? Uważaj na głowę!

Fala upałów wg prognoz utrzyma się jeszcze ponad tydzień, kiedy jesteśmy na dworze nie tylko spadające przedmioty zagrażają naszej głowie, ale również Słońce.
Udar słoneczny to bardzo częsta przypadłość wśród osób przebywających dłużej na dworze, a może nieść bardzo poważne konsekwencje zdrowotne!
Podczas pracy w której wymagany jest kask ochronny, zwróć uwagę na to, aby kask posiadał wywietrzniki, podniesie to wentylację głowy! Dodatkowo, zwróć uwagę na to czym jest wypełniony, najwygodniejsze są wyłożenia kasków ochronnych wykonane z pasków, ponieważ zmniejszają powierzchnię kontaktu ze skórą.

Doskonałym wyborem będą tutaj kaski GS-1, zapewniające pełną ochronę głowy, doskonałe dopasowanie oraz świetną wentylację. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, sprawdzą się dla każdego.

Nie każdy nosi kask ochronny!

Oczywiście, kiedy pracujemy w ogrodnictwie, przy domu, a nawet przy roznoszeniu ulotek nie będziemy zakładać kasków ochronnych.
Ochrona przeciwsłoneczna jest jednak tak samo ważna. Z pomocą przychodzą producenci czapek z daszkiem tacy jak Engelbert Strauss, Dassy czy Carhartt! Pamiętajcie, że daszek nie chroni jedynie przed Słońcem padającym na twarz, jeśli Słońce świeci nam na plecy, odwróćmy czapkę, a daszek będzie chronił nasz kark przed przegrzaniem.

Chrońmy swoje oczy!

Nie zapominajmy, że ochrona głowy nie polega jedynie na zabezpieczeniu przed urazami. Akcesoria robocze takie jak okulary też są niesamowicie ważne. Niezbędne przy tak ostrym Słońcu jest stosowanie okularów ochronnych z filtrem UV o jak najwyższej kategorii!
Kategoria 0 – przepuszcza od 80 do 100% światła
Kategoria 1 – przepuszcza od 43 do 80% światła
Kategoria 2 – przepuszcza od 18 do 43 % światła
Kategoria 3 – przepuszcza od 8 do 18% światła
Kategoria 4 – przepuszcza od 3 do 8% światła
Oczy mamy tylko jedne, nie ryzykujmy.

Jeśli poszukujecie odpowiednich okularów ochronnych z przyciemnianymi szybkami, sprawdźcie model Araki od Engelbert Strauss.

Koszulki polo pomagają chronić przed przegrzaniem!

Dla wielu kołnierzyk koszulki polo to nie jedynie modny dodatek – po postawieniu kołnierza mamy dodatkową ochronę karku przed Słońcem.
Wybierajmy koszulki o niższej gramaturze, aby nie nagrzewać dodatkowo skóry, oraz o zwiększonym odprowadzaniu ciepła i wilgoci na zewnątrz.

Życzymy Wam, aby Wasza praca stała się bezpieczna, wygodna i przyjemna!

Pokaż swój roboczy styl z Balticbhp.pl

Prześlij nam swoje zdjęcie w profesjonalnej odzieży roboczej!

X