Zestawy prezentowe
Nasze sklepy stacjonarne:
18.05.2019

Okulary z bazaru? Lepiej wyrzuć je do kosza

Spis treści

  1. Ależ dzisiaj słoneczko świeci sąsiedzie
  2. Okulary – patrz przez co patrzysz

Ależ dzisiaj słoneczko świeci sąsiedzie

Za oknami zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki lata. Słońce, co raz wyższa temperatura, generalnie…przez najbliższe tygodnie nie będzie łatwo we wszelkich branżach, które nie wiążą się z klimatyzowanym biurem i wiatraczkiem na biurku. Zazwyczaj myślimy sobie, jest lato więc musi być gorąco. Słońce razie w oczy? No cóż w końcu jest, lato słońce musi być. Tylko czy musimy tak męczyć się w imię idei?

Okulary – patrz przez co patrzysz

Co nas czeka? Więcej słońca i dłuższy czas ekspozycji za sprawą wydłużających dni sprawiają, że częściej będziemy szukać ucieczki i osłony od drażniącego słońca.  No ale z drugiej strony, mam te okulary z zeszłego roku z Sopotu, przecież lepsze to niż nic, na budowę pasują idealnie. Dokładnie tak, wyrzuć je natychmiast do śmietnika i zapomnij że je miałeś.

No dobra, to teraz wybieramy okulary ochronne…soczewka FT 3 1,7 poliwęglano-octano-rybonukleinoza…. o co w tym wszystkim chodzi i czy jest nam to do czegoś potrzebne? Jeśli nie jesteś spawaczem, nie pracujesz przy urządzeniach emitujących nadfiolet lub przy lampach rtęciowych, to tą część możesz sobie odpuścić.

Zwróć za to uwagę na dwie rzeczy, oznaczenie EN 166 wytłoczone na okularach oraz oznaczenie klasy filtra UV, ewentualnie zaciemnienia soczewki. Dlaczego jest to ważne? Oznaczenie EN 166 na okularach wskazuje, że jest to środek ochrony indywidualnej przeznaczony do profesjonalnego użytku – stawia okularom ochronnym podstawowe wymogi co do odporności soczewki na uderzenia cząstek stałych – czyli, wskazuje nam czy jeśli odprysk płytki gresowej podczas szlifowania uderzy w nasze okulary, to czy ten odprysk odbije się, zostanie w soczewce okularów, czy też w naszym oku.

Jeśli kupujesz okulary z soczewką smoked, zaciemnioną, upewnij się by Twoje okulary były wyposażone w filtr UV. Dlaczego to tak ważne? Twoje oko, w momencie założenia okularów przyciemnionych uznaje, że otrzymuje zbyt mało światła i Twoja źrenica rozszerza się, Twoje oko sądzi po prostu że na dworze jest ciemno. Dzięki temu dociera do niej więcej światła i promieniowania UV. Okulary bez filtra UV sprawią, że Twoje oko otrzyma zbyt wysoką dawkę promieniowania UV, co może prowadzić do poparzeń, naświetleń i uszkodzenia wzroku.

Wybierając okulary ochronne zwróć też uwagę na klasę optyczną (skala od 1 do 3), gdzie 1 to okulary które możesz nosić przez całą zmianę roboczą, a 3 to okulary do krótkotrwałego użytkowania.

Pokaż swój roboczy styl z Balticbhp.pl

Prześlij nam swoje zdjęcie w profesjonalnej odzieży roboczej!

X