balticbhp-ekologia

Przez nasz magazyn w Nowej Soli każdego roku przewija się kilkaset tysięcy paczek, kartonów, opakowań, foliopaków w których przyjmujemy, lub wysyłamy produkty do naszych klientów. Im dłużej działamy na rynku tym bardziej jesteśmy świadomi jak ogromny wpływ na środowisko ma biznes ecommerce i jak ważne jest żebyśmy choć małymi krokami zaczęli działać w kierunku ograniczenia naszego wpływu na środowisku. 

Recykling kartonów - nie denerwuj się gdy dostaniesz pogniecione pudełko

Od początku roku 2022 rozpoczęliśmy w firmie projekt recyklingu opakowań kartonowych. Pudełka wysyłkowe które do nas zwracacię staramy się sortować, selekcjonować i ponownie używać do wysyłek. Jeśli tylko ich fizyczny stan na to pozwala, dostają kolejną szanse by dotrzeć do naszych klientów z ich wymarzonym produktem. Najpierw oczywiście zrobiliśmy wśród naszych użytkowników odpowiednią ankietę i badanie, czy przypadkiem nie będzie to zbyt uciążliwe. Odpowiedź przerosła nasze oczekiwania. Prawie 90% głosujących w naszych ankietach na instagramie i facebooku była za. Tak jak i my!

Jakie korzyści płynął z programu recyklingu? Zależnie od aktualnych możliwości wysyłamy od 2 do 5% naszych zamówień na terenie Polski. To nasz wspólny sukces! Dzięki naszej współpracy z klientami udaje nam się zredukować ilość opakowań wprowadzanych do obrotu.  

Tektura na kartony z recyklingu i foliopaki bio

Gdy rozpoczynamy współpracę z firmami produkującymi dla nas opakowania ważne jest dla nas by materiał na opakowania pochodził z recyklingu lub był biodegradowalny. Dlatego wszystkie nasze kartony, torby papierowe do sklepów oraz foliopaki produkujemy z materiałów recyklingowych. 

Członkostwo w organizacjach ekologicznych

Jako importer oraz eksporter towarów i opakowań jesteśmy uczestnikiem wielu organizacji zarządzających odpadami oraz zajmujących się recyklingiem. Jest to element polityki rozszerzonej odpowiedzialności firm z sektora ecommerce za ich działania. Tym sposobem pokrywamy koszty zarówno opakowań wprowadzanych na nasz rodzimy rynek jak i na rynki europejskie na których działamy. To również jest niestety czynnik cenotwórczy. Nie możemy zapominać, że koszty tych działań bezpośrednio wpływają na ceny produktów. Całe szczęście jak dotychczas, nasi użytkownicy wykazują się pełnym zrozumieniem i akceptują, że jesteśmy o kilka złotych drożsi. 

Zentrale Stelle Verpackungsregister - to rządowa organizacja która nadzoruje rynek opakowań na terenie Niemiec. Każdego roku płacimy składki członkowskie z tytułu wysyłania oraz importowania opakowań z terenu Niemiec. 

Leko Organisme Responsables - rządowa organizacja która nadzoruje rynek opakowań na terenie Francji. Każdego roku odprowadzamy odpowiednie składki członkowskie z tytułu wysyłek towarów oraz importu z terytorium Francji. 

Refrashion Eko - rządowa organizacja nadzorująca rynek recyklingu odzieży i obuwia na terenie Francji. Ponieważ Francja jest jednym z naszych kluczowych rynków, bierzemy udział w tworzeniu rynku recyklingu odzieży i obuwia roboczego na terenie Francji. 

recykling.jpg

To czego nie da się już wykorzystać poddajemy recyklingowi. Czy nasze kartony lecą poprostu na śmietnik? Nie. Oczywiście wszystko przekazujemy odpowiedniej firmie specjalizującej się w odzyskiwaniu surowców! Kartony do kartonów, folia do folii, etykiety do etykiet i tak w kółko przez cały rok. Tutaj wielkie ukłony dla naszej załogi magazynowej, która skrupulatnie segreguje śmieci na odpowiednie pojemniki a później przekazuje je do recyklingu. Takie transporty są u nas przynajmniej raz w tygodniu!

Będziemy dzielić się z Wami kolejnymi sukcesami w zakresie zmniejszenia naszego wpływu na środowisko. Zostańcie z nami a jeśli macie jakieś pomysł co można u nas poprawić, napiszcie do Igora na igor@balticenterprise.pl