Skarpety

Cena

15,00 zł - 135,00 zł

Marka

Rozmiar

Kolor

Materiał

Kolekcja

Liczba produktów: 30

Jakie skarpety ochronne wybrać?

Noszenie odzieży roboczej jest bardzo ważne, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo pracy. Kupując ubrania BHP, nie powinno się jednak zapomnieć o bieliźnie roboczej. Jest tak samo ważna jak odzież ochronna i buty robocze. Nie mniej istotne są skarpety robocze. Nie warto z nich rezygnować podczas kompletowania ubrania do pracy.

Kluczowe jest to, by skarpetki męskie robocze, ale również ich damskie odpowiedniki, wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Tkaniny te muszą być odporne na przetarcia, ale też umożliwiać swobodny przepływ powietrza. Najlepsze są skarpety robocze w 100% z bawełny. Naturalna tkanina dobrze przepuszcza powietrze, jest przyjemna dla skóry stóp, co zapobiega odparzeniom i otarciom. Popularne są nie tylko skarpety bawełniane męskie robocze, ale również te  wykonane z włókna bambusowego i syntetycznych tkanin o innowacyjnych właściwościach.

Warto wybrać skarpety męskie robocze, które posiadają wzmocnienia w kluczowych miejscach — dzięki temu będą wytrzymałe, a dodatkowo wspomogą właściwości ochronne obuwia do pracy.

Aby zapewnić komfort, niezwykle istotne jest, by skarpety ochronne były wyposażone w nieuciskający ściągacz. Dzięki temu uniknąć można problemów z zaburzeniem krążenia i opuchlizną. Bezuciskowe skarpetki do pracy to gwarancja wygody w noszeniu. Zwłaszcza w połączeniu z trzewikami do pracy z wysoką cholewką.

Dobrze, by skarpety do pracy miały płaski szew przy łączeniu nad palcami, co zapobiegnie powstawaniu otarć.

Skarpety robocze letnie

Odpowiednio dobrane skarpetki robocze nie tylko zwiększają komfort stóp, ale również chronią przed chorobami. Pracując przez wiele godzin w trudnych warunkach, w źle dobranych skarpetach, stopy się przegrzewają i pocą, a to może prowadzić do chorób skóry i paznokci. Właśnie dlatego tak ważne jest, by wybierać na lato skarpety do pracy, w których część grzbietowa posiada luźniejszy ścieg lub siateczkową strukturę. To pomaga w wentylacji, odprowadzaniu ciepła i wilgoci. Latem warto też wybierać skarpety robocze krótkie. W ofercie znajdują się nawet stopki. Skarpety robocze oddychające z powodzeniem można nosić również poza pracą.

Skarpety robocze zimowe

Zimą, zarówno pracując wewnątrz, jak i na zewnątrz zakładu, niezbędne są skarpety ochronne na zimę. Takie, które ochronią stopy przed chłodem. Zimowe skarpety robocze muszą mieć właściwości termoizolacyjne. Najczęściej ich zewnętrzna warstwa pokryta jest wełną, aby chronić przed utratą ciepła. Ciepłe skarpety robocze zapewniają komfort termiczny, doskonałą izolację cieplną, z równoczesnym odprowadzaniem wilgoci. Wełniane skarpety są cienkie, ale bardzo ciepłe. Skarpety robocze długie będą lepszym wyborem na zimę niż ich krótkie odpowiedniki.

Skarpety ochronne – jaką markę wybrać?

Większość uznanych producentów odzieży i bielizny roboczej ma w swojej ofercie skarpety do pracy. Każda marka wykorzystuje do ich produkcji innowacyjne tworzywa, aby były wytrzymałe i wygodne. Szeroki wybór skarpet roboczych ma firma Mund. Chętnie w swoich produktach stosują materiał Coolmax, który odpowiada za odprowadzanie potu i wilgoci. Znany producent odzieży do pracy – Dassy też ma w swojej ofercie skarpetki robocze, które wykonane są z materiałów technicznych, dzięki czemu gwarantują komfort termiczny stopom. Kupić można także skarpety termoaktywne marki Brubeck. Ze znanych producentów, których skarpetki robocze mamy w swojej ofercie, wymienić należy firmy Snickers, Engelbert Strauss, oraz Solid Gear.

Skarpety do pracy w trudnych warunkach

Skarpety robocze przede wszystkim kupujemy z myślą, by długo posłużyły podczas wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzają się modele, które oprócz bawełny, mają w składzie włókna syntetyczne. Ich domieszki sprawiają, że skarpety robocze są bardziej wytrzymałe.