Ubrania robocze odblaskowe

Cena

15,00 zł - 1 335,00 zł

Marka

Rozmiar

Kolor

Spodnie elastyczne

Krój

Materiał

Warstwa

Kaptur

Kolekcja

Membrana wodoodporna

Cechy materiału

Liczba produktów: 139

Ubrania robocze odblaskowe - bezpieczeństwo w warunkach słabej widoczności

Odblaskowe ubrania robocze to jeden z podstawowych elementów wyposażenia pracowników w wielu branżach związanych z transportem, budownictwem, czy pracami magazynowymi. Często wymóg stosowania tego typu odzieży wynika nie tylko z wewnętrznych przepisów bezpieczeństwa ale również z przepisów prawych bhp.Odzież robocza odblaskowa zazwyczaj jest wykonana z materiałów fluorescencyjnych, które są widoczne z dużej odległości, a dodatkowe pasy odblaskowe naszywane w różnych miejscach odbijają się wyraźnym, jasnym światłem. Odblaskowe ubrania robocze to nie tylko kwestia przestrzegania przepisów bezpieczeństwa, ale także troska o własne zdrowie i komfort pracy. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej, dlaczego właśnie te ubrania są tak istotne w miejscu pracy oraz jakie korzyści mogą przynieść pracownikom.

Odzież odblaskowa - jakie są zalety jej stosowania?

Wśród licznych czynników ryzyka w miejscach pracy, niskie oświetlenie oraz słaba widoczność stanowią jedne z głównych zagrożeń dla pracowników. W takich warunkach odzież odblaskowa pełni kluczową rolę, zwiększając widzialność pracowników nawet z daleka. Dzięki wyraźnym taśmom odblaskowym, nanoszonym na odzież różnymi technikami operatorzy maszyn, wózków widłowych czy kierowcy pojazdów mogą odpowiednio wcześnie zauważyć osoby pracujący i zachować ostrożność, a przez to znacząco zmniejszyć lub wyeliminować ryzyko wypadków i kolizji w miejscu pracy. Ciuchy robocze odblaskowe są często kojarzone wyłącznie z pracownikami wykonującymi proste prace budowlane, ale coraz więcej zawodów zmuszonych jest do stosowania tego typu odzieży. Duża liczba kierowników, właścicieli stosuje już odblaski w trosce o swoje własne bezpieczeństwo i komfort pracy. Dzięki rosnącej świadomości pracowników i pracodawców, ubrania z pasami odblaskowymi są co raz częściej kupowane i wpływają na wzrost bezpieczeństwa pracy.

Profesjonalne ubrania odblaskowe czym się różnią od zwykłych?

Wielu producentów skupiało się dotychczas na tworzeniu ubrań odblaskowych opierając się jedynie na niskiej cenie produktu. W naszym sklepie stawiamy na jakość produktów, dlatego nasze ubrania odblaskowe charakteryzuje najwyższy komfort noszenia oraz nowoczesne technologie. Zaczynając od pierwszej warstwy, wiele naszych produktów to bardzo dobrze oddychające ubrania robocze. Możesz je stosować zamiast koszulki termoaktywnej w ciepłe letnie dni i nadal będziesz czuć komfort pracy. Jeśli pracujesz w sezonie jesiennym czy zimowym, lub w niezwykle trudnych warunkach, przydatna może się okazać wodoodporna odzież odblaskowa, wykonana z nowoczesnych technicznych materiałów, z membranami wodoodpornymi, które skutecznie zatrzymują wodę i pozwalają skórze dobrze oddychać.

Norma EN 20471 co to znaczy i jakie są klasy ubrań roboczych odblaskowych?

Najnowsza europejska norma bezpieczeństwa EN 20471 jest standardem, który określa jakie wymogi musi spełnić odzież odblaskowa, żeby mogła być używana w warunkach niskiej widoczności lub w miejscach, gdzie istnieje ryzyko przejechania lub potrącenia podczas wykonywania pracy. Norma została stworzona w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracownikom, którzy pracują przy drogach, w pobliżu ruchu drogowego lub w miejscach, gdzie istnieje ryzyko niezauważenia przez inne osoby.

Jakie są wymogi normy EN 20471:

  • odzież spełniająca normę EN 20471 musi być wykonana ze specjalnych odblaskowych materiałów i zawierać odpowiednią ilość pasów odblaskowych które poprawią widoczność użytkownika w przypadku słabego oświetlenia. Materiał musi być odpowiednio wytrzymały i zapewniać odpowiedni poziom odbijania światła.
  • ciuchy odblaskowe mogą występować w 3 klasach, które określają stopień w jakim użytkownik odzieży odblaskowej jest widoczny po jej ubraniu. Klasy określane są w oparciu o ilość oraz rozmieszenie taśm odblaskowych na ubraniach.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje ubrań odblaskowych?

Obecnie najbardziej popularnym typem odzieży odblaskowej są spodnie robocze odblaskowe, których użytkownicy najczęściej pracują w branży budowlanej lub drogowej. Spodnie z odblaskami występują w różnych kolorach oraz odcieniach i z różnym rozmieszczeniem pasów odblaskowych. Równie popularnym elementem odblaskowych ubrań roboczych są kurtki odblaskowe. W naszej ofercie znajdziesz wiele modelu kurtek do pracy z odblaskami wykonanymi z materiałów fluorescencyjnych.