Latarki czołowe

Cena

90,00 zł - 300,00 zł

Kolor

Liczba produktów: 9

Latarka czołowa

Latarki czołowe potocznie nazywane są czołówkami. Charakteryzują się tym, że mocuje się je bezpośrednio na czole lub na kasku przy pomocy specjalnych pasków. Czołówki można zakładać także na hełmy i kaski ochronne. Akcesoria te są niezwykle praktyczne, gdyż pozwalają na oświetlenie znajdującej się przed nami przestrzeni, pozostawiając przy tym wolne ręce. Ponadto snop światła skierowany jest dokładnie tam, gdzie chcemy spojrzeć, gdyż latarka odwraca się razem z głową noszącej ją osoby. Nie istnieje ryzyko, że światło płynące z czołówki oślepi osobę, która jej używa, gdyż urządzenia te posiadają specjalną obudowę.

Dla kogo latarka czołowa akumulatorowa?

Lampka czołowa sprawdzi się w wielu sytuacjach, dlatego warto mieć takie urządzenie zarówno w domu, jak i w samochodzie. Zasilanie akumulatorowe jest polecane osobom, którym zależy na długim czasie pracy latarki. Bardzo często lampka czołówka jest wykorzystywana przez służby ratownicze, wędkarzy, wspinaczy, grotołazów, a także pracowników, którzy wykonują swoje zadania w trudnych warunkach, przy słabym oświetleniu. Bez wątpienia tego typu latarka sprawdzi się np. w warsztacie samochodowym oraz w torbie z narzędziami elektryka. Czołówka oraz inne gadżety, takie jak np. noże to obowiązkowe wyposażenie podczas biwaku.

Latarki czołowe, którym warto zaufać

Kupując czołówkę liczymy na to, że będzie ona niezawodna, dlatego warto wybrać produkt uznanej marki. Na pewno dobrym wyborem jest latarka czołowa Petzl, która słynie z wytrzymałości i odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także na potencjalne czynniki mechaniczne. Oznacza to, że nie musimy obawiać się tego, że pod wpływem wstrząsów lub uderzenia latarka ta przestanie działać. Warto także wiedzieć, że firma Petzl jako pierwsza wprowadziła czołówki do zastosowań turystycznych, a miało to miejsce w 1973 roku. Godna polecenia jest też latarka czołowa Mactronic, która spełni wymagania każdego profesjonalisty.

Jaka latarka czołowa?

Przy wyborze latarki czołowej powinniśmy się kierować tym, do czego chcemy ją wykorzystywać, jaka ma być jej moc, tryb świecenia, system zasilania, czas świecenia oraz kolorystyka. W roku 2000 na rynku pojawiły się pierwsze latarki czołowe wyposażone w diody LED, które zużywają znacznie mniej energii, a przy tym mniej ważą. Wybierając czołówkę, należy zwrócić szczególną uwagę na moc źródła światła, która podawana jest w lumenach. Obecnie najmocniejsze diody potrafią oświetlić drogę nawet na kilkaset metrów. Nowoczesne latarki czołowe posiadają zwykle kilka trybów pracy. Można wybrać np. odpowiednią w danym momencie intensywność świecenia, dzięki czemu istnieje szansa na wydłużenie czasu pracy tego urządzenia, poprzez nastawienie go na tryb oszczędny. Jeśli czołówki używamy sporadycznie, to powinna wystarczyć nam taka, która zasilana jest bateriami typu AAA. Jednak w przypadku intensywnego używania, warto rozważyć zakup czołówki zasilanej akumulatorkami.