Kurtki robocze

Cena

195,00 zł - 1 320,00 zł

Marka

Rozmiar

Kolor

Krój

Materiał

Warstwa

Kaptur

Kolekcja

Membrana wodoodporna

Cechy materiału

Liczba produktów: 124

Kurtka robocza, czyli jaka?

Odzież robocza, a w tym kurtki robocze, mają za zadanie zabezpieczyć odzież osobistą pracownika lub ją zastąpić. Zadaniem odzieży roboczej jest ochrona pracownika przed zabrudzeniami powstałymi w wyniku kontaktu z substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia, a także zapewnienie komfortu termicznego. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracowników, którzy swoje obowiązki wykonują na zewnątrz i są narażeni na zmienne warunki atmosferyczne. Kurtki robocze powinny być dopasowane do konkretnego środowiska pracy i spełniać wszystkie wymogi określane przez przepisy i normy na danym stanowisku pracy. Najczęściej stosuje się kurtki zimowe robocze, gdyż w czasie cieplejszych pór roku lepiej sprawdzają się bluzy robocze oraz koszule robocze lub polary.

Kurtka robocza zimowa – czym powinna się charakteryzować?

Przede wszystkim kurtka zimowa robocza powinna być ocieplana i wodoodporna. Materiały, z których szyte są tego typu ubrania, wykazują najczęściej także takie właściwości, jak odporność na wiatr i śnieg, przy jednoczesnym odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz. Niekwestionowaną zaletą jest także duża ilość praktycznych kieszeni, a także odpowiedni krój. Wielu producentów kurtek roboczych oferuje modele z przedłużanym tyłem kurtki, a także naszytymi taśmami odblaskowymi, które zapewniają odpowiednią widoczność robotników. Często spotykanym rozwiązaniem są także ściągacze na dole kurtki i przy mankietach.

Kurtki robocze w ofercie wiodących producentów

Szukając kurtki roboczej w naszym sklepie, można wybierać spośród produktów takich producentów, jak Engelbert Strauss, Dassy, Snickers Workwear, Fristads, Mascot, Sioen. Znajdziemy wśród nich kurtki o różnych krojach, kolorach, wykonane z różnego rodzaju materiałów oraz posiadające różnego rodzaju udogodnienia. Wiele z nich świetnie nadaje się dla pracowników budowlanych, praktycznie wszystkie posiadają stójki, a wiele z nich także kaptury. Dodatkową zaletą z punktu widzenia przedsiębiorców planujących zakup kurtek roboczych dla swoich pracowników może być możliwość wykonania nadruku na kurtce.

Ciekawe rozwiązania zastosowane w kurtkach roboczych

Pisaliśmy już, czym powinna charakteryzować się dobra kurta robocza, jednak wielu producentów wychodzi poza tę normę i tworzy kolejne udogodnienia dla pracowników. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie odpinanych rękawów, dzięki czemu kurtka może również pełnić rolę kamizelki w cieplejsze dni. Godną uwagi propozycją jest również kurtka robocza odblaskowa odporna na zabrudzenia. Niektóre modele posiadają także zdejmowane ocieplane podpinki. Kurtka odblaskowa robocza może posiadać również dodatkowe wzmocnienia np. na łokciach, a także być wykonana z rozciągliwego materiału, dzięki czemu nie krępuje ruchów. Jak widać, wybór jest naprawdę ogromny, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej funkcjonalnych i jakościowych produktów.