Noże

Cena

15,00 zł - 165,00 zł

Marka

Liczba produktów: 13

Nóż to jeden z najbardziej potrzebnych elementów wyposażenia, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Noży używamy w kuchni, ale także na biwaku, oraz przy różnego rodzaju codziennych czynnościach. Przydadzą się one także do pracy fizycznej w niektórych zawodach. A jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

Noże składane

Nóż składany sprężynowy zwykle kojarzony jest z popularnym scyzorykiem, który możemy zabrać ze sobą pod namiot, na biwak czy grzyby. Klasyczne scyzoryki to modele, które służą do drobnych czynności i nie są zbyt ostre – natomiast noże składane, które możesz znaleźć w naszej ofercie, charakteryzują się ostrzem wykonanym z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Z kolei specjalne wyprofilowana rączka sprawia, że użytkowanie takiego noża jest proste i bezpieczne. Mimo to w przypadku każdego noża należy uważać – jeśli używasz noża składanego lub noża składanego sprężynowego w pracy, powinieneś zaopatrzyć się w specjalne rękawice antyprzecięciowe. Takie i inne rękawice robocze powlekane pomogą ochronić palce podczas użytkowania noża.

Noże do wełny mineralnej a noże rzemieślnicze

Jest wiele materiałów, które trudno jest przeciąć za pomocą klasycznego ostrza. Jednym z nich jest wełna izolacyjna, która jest materią niezwykle trudną do rozdzielenia. Nóż do cięcia wełny mineralnej charakteryzować się musi dużym i twardym ostrzem, wykonanym ze stali lub innego materiału, oraz rączką dopasowaną do uchwytu. Taki uchwyt  musi być odporny na uderzenia, a ostrze odpowiednio obszerne.
Innym rodzajem noży są noże rzemieślnicze używane do różnego rodzaju szczegółowych prac budowlanych. Muszą one posiadać ostrze, które jest nieco bardziej elastyczne, krótsze i umożliwiające bardziej precyzyjne cięcie. W tym przypadku ważna jest także rękojeść, która będzie miała dobrą przyczepność i będzie odporna na uderzenia.
W przypadku pracy na budowie lub wszelkiego rodzaju innych pracach, w których musimy dopasowywać do siebie i ciąć różne elementy, najbardziej pożądane są noże składane. Taka funkcja noża umożliwia zabranie go ze sobą wszędzie i bezpieczne użytkowanie narzędzia.

Do czego stosuje się nóż ratowniczy?

Spośród różnych rodzajów noży, jednym z najciekawszych jest nóż ratowniczy. Tego rodzaju nóż, odpowiednio użyty naprawdę może uratować komuś życie. Używa się go w nagłych przypadkach i służyć może między innymi do zbicia szyby, przecięcia pasów bezpieczeństwa czy też nacięcia części ubrania. Noże ratownicze to klasyczne wyposażenie wszelkich karetek, jednak warto, aby nóż ratowniczy miał przy sobie każdy. Nóż ratowniczy może także być używany jako nóż outdoorowy, który można zabrać na wyprawę w góry czy pod namiot. Dzięki ostremu i szerokiemu ostrzu pomoże szybko naciąć każdy materiał i zagwarantować pomoc w nagłych przypadkach.
Każdy z oferowanych przez nas noży wykonany jest z najwyższą precyzją.  Zarówno noże składane, jak i noże rzemieślnicze posiadają ostrze z odpornych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Noże ratownicze mogą się przydać każdemu z nas i warto mieć je przy sobie na wypadek nagłej interwencji.