Początek wiosny to trudny okres dla fachowców, zwłaszcza tych, którzy swoje zadania wykonują na świeżym powietrzu lub w zimnych pomieszczeniach. Poranny przymrozek nie pozwala zapomnieć o zimowej czapce, a w środku dnia przy źle dobranym ubraniu można się dosłownie ugotować. Przez to łatwo jest o przeziębienie i złe samopoczucie w pracy. Chociaż wszyscy bardzo byśmy tego chcieli, kwiecień to jeszcze nie moment na zmianę długich spodni na robocze szorty. Co w takim razie ubrać do pracy w okresie przejściowym? Tego dowiesz się z artykułu!

Warstwy ubrań tylko w góry, czy również do pracy?

Ubranie na cebulkę to dla nas podstawa komfortu, dlatego wciąż powtarzamy, że kluczem są warstwy i jeszcze raz warstwy. Zimą trudno sobie wyobrazić pracę bez kompletu bielizny termoaktywnej - to przyzna wielu naszych Klientów, jednak niesłusznie część z nich z końcem zimy wrzuca odzież termiczną na dno szafy. Tymczasem wczesną wiosną ochrona przed przewianiem jest koniecznością! Jeśli nie masz jeszcze odzieży termicznej, to teraz właśnie jest moment, aby się w nią zaopatrzyć, ponieważ koniec sezonu oznacza atrakcyjną cenę, a bluza termiczna przyda Ci się jeszcze przez wiele długich dni w pracy. Dla nas hitem tego sezonu jest Koszulka termoaktywna Graff Merino Light, która została wykonana z dzianiny z dużą zawartością wełny merino. Dzięki temu nawet w cieplejsze, ale wciąż wietrzne dni zapewni Ci odpowiednią regulację termiczną. Na nieprzewidywalną pogodę w kwietniu, a nawet w maju, to absolutna podstawa ubioru. Możesz do niej dobrać także spodnie termiczne i taki komplet wykorzystać w następnym sezonie zimowym!

Bluza do pracy i na co dzień

Zimowe kurtki poszły już w odstawkę. Z początkiem wiosny coraz chętniej sięgamy po lekkie kurtki softshell, albo nawet cienkie kamizelki robocze, dlatego dobrze jest zadbać o wybór właściwej bluzy pod spód. Czym się kierować, aby nie zmarznąć? Po pierwsze materiał. Ciepły polar lub funkcyjna dzianina w okresie przejściowym sprawdzą się lepiej niż cienka bawełna. Wszystko dlatego, że zależy nam na ochronie przed wiatrem, zatrzymywaniu ciepła przy ciele, ale jednocześnie na odpowiednich parametrach oddychalności. Bluza robocza na wiosnę musi dobrze odprowadzać wilgoć i szybko wysychać, żeby uniknąć sytuacji, w której zgrzejesz się i spocisz, a następnie przemarzniesz z powodu mokrego materiału bluzy.
Kolejny warunek? Odpowiedni krój! Gdy pogoda jest niepewna, raz jest ciepło, a za chwilę znowu masz ochotę ubrać się jak w środku zimy, najlepiej wybierać bluzy rozpinane. Takiej bluzy nie musisz zdejmować, gdy zrobi się cieplej, bo wystarczy odpiąć zamek błyskawiczny, aby cieszyć się ochłodzeniem. Właśnie dlatego w Balticbhp.pl jesteśmy jednogłośni. Nie ma lepszej bluzy "na teraz" niż Bluza funkcyjna Dassy Convex. Naszą uwagę zwraca zwłaszcza ta w kolorze czarnym, ponieważ pasuje do wszystkiego i wygląda jak odzież sportowa, więc można ją nosić nie tylko do pracy, ale także na co dzień i na trening. 

Wybór na wiosnę: buty robocze jak adidasy

Początek wiosny to też taki moment, kiedy każdy, kto tylko może, rezygnuje z ciężkich zimowych trzewików. Wybór lżejszych butów roboczych S3 jest tak duży, że spokojnie można już wybierać spośród modeli o sportowym charakterze. Dlaczego właśnie S3, a nie np. S1P, skoro jedne i drugie będą wyposażone w podnosek oraz wkładkę antyprzebiciową? Powód jest jeden i wiosną ma ogromne znaczenie. Buty do pracy S3 muszą być w pewnym stopniu odporne na przemakanie, ponieważ takie są wymagania normy. Więc jeśli rano widzisz piękne niebo i zanosi się na słoneczny dzień, a po przerwie na kawę jest już zawieja i przelotna śnieżyca, z butami S3 możesz spokojnie kontynuować pracę.
Wśród wielu różnych modeli dostępnych w kategorii buty robocze S3, my w tym sezonie dajemy szansę nowości, która na pewno zrobi zamieszanie na polskim rynku! Marka Reebok zdobywa coraz większe uznanie specjalistów, którzy wymagają bezpiecznych butów o nowoczesnym designie. Dzisiaj buty robocze muszą dobrze wyglądać, chronić przed zagrożeniami, a jednocześnie oddychać. Dlatego naszą uwagę zwracają Półbuty robocze Reebok Trail Running S3, których cholewka ma wyjątkową strukturę. Połączenie siateczki i odpornego na rozdarcia materiału sprawia, że but jest zabezpieczony przed przemakaniem, a przy tym pozwala skórze oddychać. Ogromny plus dajemy za zintegrowany język - często poszukiwany w butach BHP, bo dzięki niemu do środka nie dostają się zabrudzenia i uciążliwe drobiazgi, np. żwir. 

Akcesoria dla mężczyzn na chłodniejsze dni

Skoro mamy już ubranie - Twoje ulubione spodnie robocze, termiczny longsleeve połączony z niezawodną bluzą i lekkie buty na każdą pogodę, pora na detale. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego nie zapomnij o tanich akcesoriach, które nie zajmują dużo miejsca, a pomogą zabezpieczyć się przed niepogodą. Wiosennym hitem są akcesoria Buff, które może nie kojarzą się ze światem BHP, jednak już po pierwszym dniu trudno sobie wyobrazić pracę bez nich. Buff to w dużym skrócie najpopularniejsze na świecie chusty i kominy, które można nosić na wiele różnych sposobów. Dzięki temu, że są zrobione z nowoczesnych materiałów, nie muszą być grube, aby były ciepłe. A to, że nie są grube powoduje, że zmieścisz taką chustę w kieszeni bluzy lub kurtki i dzięki temu będziesz ją miał zawsze pod ręką. Brakuje szalika? Wykorzystaj chustę w klasyczny sposób. Zapomniałeś czapki? Żaden problem, bo Buff możesz nosić jak zimową czapkę albo opaskę na uszy. Oferta marki to też różne czapki z daszkiem oraz na zimę. Sprawdź je i wybierz coś dla siebie!


Wydawać by się mogło, że w Polsce po długiej i mroźnej zimie natychmiast przychodzi fala upałów, a my, spragnieni słońca i ciepłych dni od razu chcemy wskoczyć w szorty i letnie sandały. A przecież kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata! ;) Zadbajmy o nasze zdrowie i komfort w pracy, ubierając się odpowiednio do sezonu przejściowego. Wszystkie te ubrania i dodatki zostaną z nami na jesień i zimę, na chłodniejsze letnie dni i wieczory. Pamiętaj o tym, gdy kompletujesz wiosenne ubrania do pracy!

Podziel się tym postem

Produkty powiązane

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili