Latarki czołowe najczęściej kojarzą się z górami albo z górnikami. To właśnie wtedy jest Ci niezbędne dodatkowe źródło światła, aby móc cokolwiek zobaczyć w ciemnościach. Jednak wcale nie musisz się już decydować na uprawianie sportów ekstremalnych, aby korzystać z takiej latarki. Przyda Ci się ona w zasadzie przez cały rok. Światła potrzebujesz również przy wykonywaniu napraw samochodowych albo na wakacyjnym pobycie w namiocie.

Jakie są najważniejsze zalety latarek czołowych?

Latarki czołówki są niewielkie, wiec zawsze możesz je wrzucić do plecaka, gdy wybierasz się na wyprawę w góry. Dodatkową ich zaletą jest to, że masz wolne ręce. Dlatego możesz na przykład uprawiać nordic walking i jednocześnie oświetlać sobie drogę. Światło zawsze podąża za Twoim wzrokiem.

Jaka czołówka w góry?

Przy wyborze czołówki, którą zabierzesz w góry niezwykle istotne są jej podstawowe parametry. Pierwszym z nich jest możliwość zmiany trybów świecenia. Przykładowo latarka czołowa Petzl Tikkina ma aż trzy tryby świecenia, w tym bliski i standardowy. Ostatni tryb to oczywiście daleki. W takiej czołówce bez problemu zobaczysz to, co znajduje się zaraz przed Tobą, jak i w większej odległości. W dodatku tryby świecenia w latarce czołówce są istotne z tego względu, że ma ona silną moc. Wynosi ona aż 250 lumenów. Lampki czołowe przydają się w górach nie tylko wtedy, gdy pokonujesz górskie szlaki, ale również w sytuacji, gdy rozbijasz namiot, czy szukasz czegoś w plecaku. Światło przyda Ci się również w momencie, gdy chcesz odnaleźć drogę na mapie.

Jaka latarka czołowa do warsztatu?

W warsztacie najlepiej się sprawdzi taka latarka, która jest po prostu kompaktowa. Wtedy będziesz mógł się skoncentrować na wykonywanych przez Ciebie czynnościach. Pamiętaj też o tym, że moc lampy czołowej powinna być dopasowana do wykonywanych przez Ciebie napraw. Minimum dla latarki czołowej do warsztatu to 150 lumenów. Jednak zachęcamy Cię, abyś wybrał coś silniejszego. Z całego serca możemy Ci polecić na przykład latarkę czołową Petzl Tikka - jest od wytrzymała, niewiele waży. Cechuje się wodoodpornością. Możesz ją zabrać do warsztatu, ponieważ ma moc aż 300 lumenów. Gwarantuje zarówno rozproszone, jak i punktowe oświetlenie. Bez problemu będziesz mógł z niej korzystać nawet wtedy, gdy będziesz miał na rękach grube rękawice.

Jakie cechy powinna mieć latarka do biegania?

Przede wszystkim powinna się ona cechować niską wagą, aby dodatkowo Cię nie obciążała podczas biegania. Kolejnym bardzo ważnym jej parametrem jest posiadanie mocnego trybu o dalekim zasięgu świecenia. Jest on potrzebny właśnie po to, żeby ochronić Cię przed upadkami spowodowanymi na przykład przez wystające z ziemi korzenie lub nierówne płyty chodnikowe. Dobra latarka czołówka do biegania powinna być również wodoodporna. Wtedy nie będą jej przeszkadzały niekorzystne warunki pogodowe, takie jak deszcz, wiatr, czy śnieg. Będziesz mógł nawet z powodzeniem uprawiać swój ulubiony sport we mgle. Jeżeli poszukujesz latarki dla biegaczy, to serdecznie możemy Ci polecić latarkę czołową Petzl Tactikka+RGB. Dodatkową jej zaletą jest fakt, że świeci ona w aż czterech kolorach. Mówiąc dokładniej to w: białym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Jest ona wyposażona w diodę LED o mocy aż 350 lumenów. W takiej latarce, czołówce, żadna ciemność nie będzie dla Ciebie straszna. Pogody też nie musisz się bać. Waga tego modelu latarki czołówki to tylko 85 gramów. Latarka czołowa jest zasilana na 3 baterie AAA/R03 lub akumulator CORE.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.