Gdy przychodzi jesień i zima, to naturalne jest, że wszyscy zaczynamy poszukiwać cieplejszych ubrań i butów. Zarówno w naszej szafie, jak i w sklepach. Jeżeli pracujesz na zewnątrz, to potrzebne są Ci buty zimowe, które zagwarantują Ci komfort i nie zawiodą w pracy w trudnych warunkach. Czy warto postawić na obuwie robocze ocieplane? A może są inne, bardziej nowoczesne i komfortowe rozwiązania? Sprawdźmy!

Buty robocze zimowe – jakie powinny być?

Pewnie zaraz odpowiesz, że ocieplane. To częsty błąd, bo dzisiaj producenci już coraz rzadziej robią buty robocze ocieplane. Wynika to trochę z ekologii, a trochę stąd, że ogólnie wszyscy mamy większą świadomość tego, co mam służy. Sztuczne materiały są coraz gorzej oceniane, bo nie są korzystne dla człowieka. W dodatku buty robocze z ociepleniem przy wielogodzinnym użytkowaniu są niewygodne. Często nieprzyjemne pachną, bo stopy zbyt się pocą - tego rodzaju ocieplenie nie odprowadza wilgoci na zewnątrz buta. Gdy na zewnątrz jest zimno, a Ty męczysz się w wilgotnych od środka butach, narażasz się nawet na przeziębienie. To, co masz zrobić? Marznąć? Niekoniecznie.

Dobre buty robocze wysokie wcale nie muszą mieć ocieplenia, aby dobrze spełniały swoje funkcje. Wystarczy dobrać odpowiedni model nieprzemakalny i dodać do niego ciepłe, ale oddychające skarpety. Dlatego teraz odpowiemy na pytanie, jakie buty na zimę będą odpowiednie, gdy pracujesz na zewnątrz.

Buty robocze nieprzemakalne – czy oddychają?

Jak już ustaliliśmy, męskie buty robocze wcale nie muszą mieć dodatkowego ocieplenia, aby zapewniały Ci odpowiedni komfort termiczny. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na buty robocze nieprzemakalne. W tej kategorii możemy Ci polecić na przykład buty robocze Engelbert Strauss David S3. Od wewnątrz są one obite miękką i oddychającą tkaniną, która zapewnia komfort termiczny. Co więcej, ten model butów roboczych ma membranę wodoodporną, więc jest odpowiedni zarówno na deszczowe, jak i na śnieżne, czy mroźne dni. Buty robocze S3 zostały wyprodukowane z gruboziarnistej skóry bawolej. Mają stalowy podnosek, który doskonale chroni przednią część stopy. Ich kolejną zaletą jest to, że mają stabilizator pięty i antypoślizgową podeszwę. Można w nich wykonywać na przykład prace klęczące. Równie dobrym wyborem będą skórzane buty robocze. Jednym z ciekawszych modeli są bez wątpienia rozmaite trzewiki robocze z marki Base Protection. Cholewka w wielu modelach została wykonana z wodoodpornej skóry woskowanej. Kolejną ich zaletą jest antybakteryjna, oddychająca wyściółka SmellStop. Niektóre modele z oznaczeniem CI zapewniają ochronę przed zimnem nawet do -17 stopni Celsjusza, więc jak widzisz, takie skórzane buty robocze na zimę dadzą radę w najtrudniejszych okolicznościach. Jeżeli poszukujesz butów roboczych na zimę, które zapewnią Ci maksymalny komfort, to warto też nie pominąć naszej oferty Solid Gear. Te buty robocze zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, więc będą Ci spokojnie służyły przez kilka kolejnych sezonów - to dosłownie legenda wśród rzemieślników.

Jakie skarpety do butów roboczych?

Same buty robocze mogą nie zapewnić Ci odpowiedniego komfortu cieplnego. Dlatego zawsze powinieneś do nich zakładać ciepłe skarpety. Najlepszym wyborem będą skarpety wyprodukowane z naturalnych włókien, na przykład wełniane. Może myślisz, że wełniane skarpety gryzą i są zbyt ciepłe. Nic bardziej mylnego - wełna to delikatny materiał o higroskopijnych właściwościach, co oznacza, że odprowadza wilgoć z dala od skóry. W naszym sklepie znajdziesz również skarpety termoaktywne z technicznych włókien. To, które z nich wybierzesz, zależy tylko od Twoich indywidualnych oczekiwań. Aby zapewnić sobie lepszą higienę użytkowania butów, warto też wybrać wkładki do butów roboczych. Te wszystkie elementy zapewnią Ci komfortową pracę w jesienne i zimowe dni.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.