Czy zdarzyło Ci się kiedyś zniszczyć koszulkę w praniu? Najczęściej powodem takiego stanu rzeczy jest to, że nie przeczytałeś informacji na metce i ustawiłeś nieodpowiedni cykl prania. Czasami są też inne powody, że wyjęte z pralki ubrania wyglądają nieciekawie, są zafarbowanie, poszarpane, podziurawione lub mniejsze o dwa rozmiary. Podpowiemy Ci, jak pielęgnować koszulki, aby takie nieszczęścia omijały Cię szerokim łukiem. Oczywiście możesz próbować jeszcze rozciągnąć taką skurczoną koszulkę, ale nigdy już nie będzie ona wyglądała tak samo, jak przed tym niefortunnym praniem.

Dlaczego koszulki robocze się kurczą?

Koszulki męskie, tak jak i cała odzież robocza, często są produkowane z rozciągliwych, naturalnych włókien, jak bawełna, a w przypadku odzieży termoaktywnej - nawet wełna. Powodem ich kurczenia się w praniu mogą być: wysoka temperatura, woda oraz mieszanie wynikające z ruchów bębna. A skąd to kurczenie się? Mianowicie stąd, że w czasie suszenia koszulek męskich z nadrukiem w zbyt wysokich temperaturach te włókna się rozluźniają. To sprawia, że koszulka może się zmniejszyć nawet o dwa rozmiary. Wtedy zostaje Ci tylko mieć nadzieję, że uda się ją przekazać komuś bliskiemu w prezencie, bo Ty z pewnością jej już na siebie nigdy nie założysz.

Jak prać ubrania robocze?

Czy można zapobiec kurczeniu odzieży w praniu? Tak, a co więcej - nie wymaga to od Ciebie maksymalnego wysiłku. Wystarczy, że będziesz się trzymał kilku podstawowych zasad, jeżeli chodzi o pranie koszulek roboczych. Dzięki temu uda Ci się uratować i przedłużyć żywotność Twoich ulubionych koszulek męskich roboczych. Zachęcamy Cię do wykonywania takiej prostej i prozaicznej czynności jaką jest czytanie metek. To właśnie na nich znajdziesz wszystkie informacje, jak suszyć i prać konkretną koszulkę. Dowiesz się z niej również, czego absolutnie powinieneś się wystrzegać, aby jej nie zniszczyć. Jeżeli masz problem z rozszyfrowaniem tajemniczych znaczków, które możesz dostrzec na metce, to zachęcamy Cię do sprawdzenia ich znaczenia w sieci. Najlepiej jak już znajdziesz potrzebne wyjaśnienia, to wydrukuj je sobie i schowaj w łazience. Wtedy pranie każdej nowej rzeczy nie będzie dla Ciebie stresujące i bardziej czasochłonne niż zwykle.

Zachęcamy Cię również do segregowania ubrań, w szczególności koszulek roboczych. Dzięki temu unikniesz nie tylko ich kurczenia się, ale również zafarbowania. Pranie planuj w taki sposób, żeby w pralce znalazły się ubrania wymagające takiej samej temperatury i w zbliżonych do siebie kolorach. Bawełniane koszulki robocze męskie zaleca się prać w temperaturze od 30 do 40 stopni Celsjusza. Warto je również przed włożeniem do pralki przewrócić na lewą stronę. Gdy masz do wyprania koszulki robocze męskie z nadrukiem, to radzimy Ci nie prasować ich w miejscu nadruków, ponieważ te mogą się odkleić.

Jak składać koszulki?

Zacznij od położenia jej na równiej powierzchni. Następnie zegnij rękawy do środka i złóż koszulkę męską na pół. Koszulki z własnym nadrukiem najlepiej po złożeniu przechowuj w szafie, w komodzie albo w szufladach. Bez składania możesz je powiesić na wieszakach. Gdzie kupić trwałe koszulki? Warto jest zainteresować się koszulkami roboczymi dostępnymi w naszym sklepie Baltic BHP. Mamy między innymi koszulki robocze Snickers albo koszulki sportowe Engelbert Strauss.

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili