- today
- label Poradnik
- favorite 0 polubień
- comment 0 komentarzy
W naszym klimacie bardzo często pogoda zmienia się nagle: jednego dnia potrzebujesz grubej kurtki, a po tygodniu nosisz już zwykłą bluzę. Możesz więc mieć wątpliwości, po co w ogóle kupować kurtki robocze przejściowe? Jednak sofsthell roboczy stał się bardzo popularny i warto wiedzieć dlaczego. Jakie zalety mają męskie kurtki przejściowe? Czy sprawdzą się też w chłodne dni? Wszystko wyjaśnimy w tym artykule!
Dlaczego kurtki przejściowe softhell stały się popularne?
Przede wszystkim, z tego względu, że wyznaczyły one zupełnie nowe standardy odzieży outdoorowej dla pracowników. Po raz pierwszy tego rodzaju kurtki przejściowe pojawiły się na rynku około 2005 roku. Kurtki robocze softshell z powodzeniem zastąpiły dawno już niemodne prochowce i kurtki robocze typu anorak. Powiedzmy sobie szczerze. Te kurtki nie były ani estetyczne, ani funkcjonalne. W przeciwieństwie do nich softshell roboczy to powiew świeżości na rynku workwear. To obecnie najpopularniejszy rodzaj odzieży outdoorowej w okresie jesienno-zimowym oraz na wiosnę. Gdy ubierzesz się warstwowo, to taka kurtka przejściowa męska, poradzi sobie nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Softshelle robocze mają również to do siebie, że możesz je nosić również po pracy na co dzień. Są idealną opcją na przykład do biegania lub spacerowania. Wykonywanie w nich różnego rodzaju aktywności na zewnątrz automatycznie stanie się prostsze. Jeśli np. od czasu do czasu lubisz wybrać się na górską wycieczkę, kurtka robocza nieprzemakalna typu softshell zastąpi Ci odzież trekkingową.
Skąd wzięły się kurtki robocze typu softshell?
Na samym początku te kurtki wiatrówki męskie były używane wyłącznie przez osoby uprawiające turystykę górską. Kurtki softshell charakteryzują się bardzo niską wagą oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Właśnie to spowodowało, że stopniowo po te kurtki wiosenne męskie zaczęli sięgać panowie, którzy po prostu uwielbiają aktywnie spędzać wolny czas. Kurtki robocze softshell z powodzeniem zastąpiły grube płaszcze zimowe. Nie trzeba już nosić ciężkiej kurtki, żeby zapewnić sobie komfort zimą.
Jednak powiedzmy sobie szczerze. Jeżeli chcesz softshell roboczy traktować jako typową kurtkę zimową, to nie uciekniesz od warstwowego ubierania się. W ten sposób nie będziesz zmuszony do dodatkowego kupowania kurtki zimowej roboczej, więc to niewątpliwie duża zaleta. Wystarczy, że założysz na siebie T-shirt lub longsleeve termoaktywny, na to wygodną bluzę i softshell, i już jesteś gotowy do wykonywania obowiązków służbowych. Taki strój przyda Ci się również do biegania po pracy. Typowe kurtki zimowe raczej się do tego nie nadają. Zazwyczaj są one po prostu zbyt ciężkie. Na pewno nie sprawdzą się do biegania po wymagającym terenie, czy do pójścia na wędrówkę po górach. Softshell roboczy to alternatywa dla odzieży hard shell, Właśnie dlatego te kurtki przejściówki są lekkie, oddychające oraz znakomicie chronią przed wiatrem i wodą. Są odpowiednie do wykonywania w nich prac na zewnątrz, nawet przy bardzo trudnych warunkach pogodowych.
Z czego są zrobione kurtki przejściowe softshell?
Tkanina typu softshell jest cienka. Standardowo jest to dwuwarstwowa konstrukcja, choć u najlepszych producentów zdarzają się nawet trójwarstwowe materiały. Składa się z polaru oraz zewnętrznej powłoki z poliestru lub poliestru i dodatku elastanu. Zewnętrzna tkanina w kurtce roboczej softhell bardzo dobrze oddycha. Chociaż jest to kurtka wodoodporna i wiatroodporna, to zazwyczaj nie zapewnia całkowitego zabezpieczenia przed intensywnymi opadami deszczu - wszystko zależy od tego, jakie są jej parametry wodoodporności. W kurtkach przejściowych męskich niekiedy znajdują się dodatkowe membrany wodoodporne. Ich zadaniem jest jeszcze lepsza ochrona pracownika przed przemoknięciem, dlatego warto czytać uważnie opisy produktów i świadomie wybrać swoją kurtkę na wiosnę. Kurtki przejściowe softshell gwarantują bardzo dobrą ochronę przed zimnem w okresie przejściowym - często wystarczy nawet t-shirt lub cienka bluza i już będziesz gotowy do pracy. Samodzielnie tego rodzaju kurtki raczej nie dadzą sobie rady w zimie. Jednak gdy dodasz jeszcze dobrej jakości polar roboczy, a najbliżej skóry znajdzie się bielizna termoaktywna, to z pewnością nie zmarzniesz.
Komentarze (0)