Ochrona głowy i twarzy

Cena

0,00 zł - 810,00 zł

Marka

Rozmiar

Kolor

Materiał

Liczba produktów: 59

Środki ochrony oczu, twarzy, głowy czy słuchu należą do sprzętu ochrony osobistej. Ich zadaniem jest zabezpieczenie zdrowia pracownika przed szkodliwymi czynnikami, z którymi spotka się podczas wykonywania zadań zawodowych. Prawo dokładnie określa rodzaj prac, podczas których konieczne jest stosowanie ochrony.

Środki ochrony głowy i twarzy oferowane w sklepie BalticBHP

Produkty związane z ochroną oczu, twarzy, głowy i słuchu pozwalają na skompletowanie zestawu pozwalającego na kompleksowe zabezpieczenie pracownika. Pierwszą kategorią produktów znajdujących się w naszym sklepie są środki ochronne służące do zabezpieczenia słuchu w 3 kategoriach: od 87 dB. do 98 dB., od 95 dB. do 110 dB. oraz od 94 dB. do 105 dB., co pozwala na idealnie dobranie ochrony w zależności od natężenia dźwięku na konkretnym stanowisku pracy. Zestawy higieniczne dostępne w BalticBHP wydłużają żywotność ochraniaczy oraz przywracając ich wymagane właściwości. W naszym sklepie można kupić także stopery do uszu chroniące przed dźwiękiem o niższym natężeniu. W celu ochrony całej głowy w naszym sklepie nabyć można hełmy ochronne w różnych kolorach, dzięki którym pracownik jest nie tylko bezpieczny, ale i widoczny. Prezentowane w naszej ofercie modele są niezwykle lekkie, dlatego nie utrudniają wykonywania obowiązków. Dodatkowo oferujmy różnorodne akcesoria ułatwiające pracę oraz umożliwiające naprawę uszkodzonego hełmu. W zakresie zabezpieczenia wzroku oferujemy okulary ochronne, a także akcesoria do nich – etui i chusteczki do czyszczenia. W naszej ofercie są także gogle ochronne. Produktem BHP ochrony twarzy oferowanym przez nas są osłony twarzy oraz przyłbice spawalnicze.

Gdzie powinna być stosowana ochrona głowy i twarzy? Jakie przepisy to regulują?

Nakaz stosowania ochrony głowy w pewnych branżach i zawodach zostało określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Ogólnie rzecz ujmując, ich stosowanie wymagane jest wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko urazu głowy. W kwestii ochrony oczu wymagana jest ona na stanowiskach, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia narządu wzroku pracownika przez odłamki, chemikalia i promieniowanie. Dodatkowo warto podkreślić, że w kwestii ochrony słuchu ich stosowane jest niezbędne na wszystkich stanowiskach, gdzie natężenie dźwięku wynosi powyżej 85 dB. Zostało to opisane w ustawie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 5 sierpnia 2005 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach związanych z narażeniem na hałas lub drgania mechaniczne.

Ochrona oczu i twarzy BHP – na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu?

Ochrona twarzy BHP oraz oczu i słuchu powinna spełniać szereg norm, by stanowić bezpieczny dla pracowników produkt. Elementy tego typu pozwalają na idealną ochronę zdrowia i życia oraz niwelowanie konsekwencji wypadków przy pracy, które mogą się wydarzyć m.in. na skutek braku właściwego zabezpieczenia pracujących. Wybierając ochronę, należy kierować się jej klasą, która uzależniona jest od częstotliwości oraz czasu pracy w zabezpieczeniu. Ważnym aspektem podczas doboru sprzętu ochronnego jest również konieczność stosowania jednego lub kilku środków. W drugim przypadku warto skorzystać ze zintegrowanych środków ochronnych pozwalających na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa oraz wygody użytkowania. Kluczowymi aspektami są również konieczność przemieszczania się pracowników w środkach ochrony oraz temperatura panująca na stanowisku pracy. Ponadto należy dobrać rodzaj ochrony do zagrożeń, z którymi pracownik może spotkać się podczas wykonywania obowiązków. Często ignorowanym przez pracodawców aspektów, ale niezwykle ważnym jest komfort użytkownika danego sprzętu ochronnego. Jego dopasowanie do kształtu i wymiarów głowy lub twarzy znacząco poprawia komfort pracy, a co za tym idzie, usprawnia wykonywanie działań. Przy wyborze sprzętu warto wziąć także pod uwagę prawdopodobieństwo ograniczenia wykonywania pewnych czynności, które są niezbędne na danym stanowisku, które mogą wynikać ze stosowania ochrony twarzy BHP, oczu lub słuchu.